RSS
 

O mnie

Technik ekonomista.
Samouk – amator.
Mól książkowy.

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Natalia

  7 maja 2017 o 19:01

  Witam, Pani blog bardzo mi pomaga przy pisaniu pracy licencjackiej, przejrzałam kilkanaście wpisów jednak nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na pytanie potrzebne mi w pracy, czy mogłaby Pani mi z grubsza na nie odpowiedzieć? Byłabym ogromnie wdzięczna.
  Chodzi o powiązanie rachunku zysków i strat z płynnością finansową, czy z RZiS można wyczytać coś o płynności danej firmy?
  Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że dostanę odpowiedź. :)

   
  • izoldabuziaczek14

   7 maja 2017 o 19:54

   Moim zdaniem tak. Rachunek zysków i strat jest jednym z najważniejszych sprawozdań w firmie. Razem z bilansem i dodatkowymi informacjami wchodzi w skład sprawozdania finansowego. Na podstawie tego obliczamy wskaźniki płynności finansowej: bieżącej, szybkiej i natychmiastowej spłaty. Ponadto rachunek zysków i strat przedstawia nam rzeczywiste przychody, koszty, koszty i przychody operacyjne, a także straty i zyski nadzwyczajne. Dzięki temu możemy porównywać jaki rodzaj kosztu/ przychodu miało wpływ na zysk finansowy. Rachunek zysków i strat informuje o wypłacalności przedsiębiorstwa, perspektywach na przyszłość. Więcej o analizie finansowej jest tutaj: http://podstawyrachunkowosci.blog.pl/category/podstawy-rachunkowosci/analiza-finansowa/

   O sprawozdaniu finansowym tutaj: http://podstawyrachunkowosci.blog.pl/2016/07/27/zakres-sprawozdania-finansowego/

   Bardzo miło mi, że pisze Pani swoją pracę z pomocą moich wpisów, ale proszę pamiętać, że ja jestem tylko technikiem ekonomistą, nie mam bardzo szerokiej wiedzy na każdy aspekt rachunkowości w Polsce. Tylko tyle co się sama nauczyłam i wyczytałam z podręczników. W bibliografii znajduje się spis książek, z których korzystam, a ponadto polecam podręczniki/skoroszyty Bożeny Padurek.

   Pozdrawiam :)

    
   • ~Natalia

    7 maja 2017 o 21:50

    Ogromnie dziękuję! Jeszcze raz przejrzę te artykuły :).
    Pozdrawiam