RSS
 

Narzędzia zarządzania wiedzą

30 gru

Narzędzia informatyczne mają postać rozwiązań technicznych, bądź programistycznych w postaci całej gamy systemów informatycznych. Dobrze zaimplementowany system zarządzania wiedzą powinien współpracować również z modułami innych systemów informatycznych przedsiębiorstwa, w których zlokalizowane są zasoby wiedzy danej organizacji.

Internet jest najprężniej rozwijającą się technologią ICT. Dzięki szerokopasmowej łączności możliwy jest powszechny dostęp do wiedzy.

Portale korporacyjne są platformami efektywnej komunikacji i współpracy w przedsiębiorstwie, które zbierają w jednym miejscu wiedzę z szeroko dostępnych źródeł. Wiedza udostępniana jest za pomocą przeglądarki internetowej. Wymagania stawiane portalom korporacyjnym:
- zapewnienie wspólnych mechanizmów dostępu,
- dostarczanie danych, informacji i wiedzy menedżerom różnych szczebli,
- zapewnienie sprawnego obiegu informacji wspierającego procesy,
- podobna funkcjonalność, lecz w różnej formie dla klientów, inwestorów, właścicieli,
- dostęp do żywej wiedzy, kontakt z ekspertami.

E-learning umożliwia zdalne nauczanie i wspomaganie szkoleń.

Inteligentni agenci to programy komputerowe używane do kojarzenia ludzi z wiedzą dostępną w Internecie lub intranetach. Na podstawie zbiorów sklasyfikowanych wiadomości lub dokumentów mogą one używać wskazówek pomocniczych do gromadzenia dodatkowych wnikliwych informacji dotyczących zainteresowań użytkownika na podstawie składni wiadomości.

Pozostałe narzędzia:
- intranet,
- bazy i hurtownie danych,
- systemy przepływu pracy i zarządzania dokumentami WFM oraz systemy klasy BPM,
- systemy wspomagania pracy grupowej,
- systemy wspomagania decyzji, systemy ekspertowe,
- systemy klasy ERP,
- systemy klasy CRM,
- systemy BI.

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii XVI. Zarządzanie wiedzą

 

Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Tym

    16 października 2017 o 16:34

    Świetny i bardzo rzetelny wpis! Ostatnio rozglądam się za różnymi oprogramowaniami CRM do firm. Obecnie moja firma bazuje na oprogramowaniu microsoft dynamics 365 pricing i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni i zdecydowanie polecam nawet w ciemno!